Червоний промінь

В Україні посилили карантин для невакцинованих

Із 6 грудня карантинні правила в Україні стали жорсткішими: відвідувати концерти, кінопокази, спортзали, торгові центри, готелі, кав’ярні й ресторани можна лише з сертифікатом про вакцинацію проти COVID-19, довідкою про одужання або негативним тестом. Про це йдеться в рішенні Кабінету міністрів від 24 листопада, повідомили в МОЗ.

З 6 грудня бізнес, який працює в “жовтій” зоні, має перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест у відвідувачів, а також мати 100% вакцинованого персоналу і клієнтів. В “червоній” зоні діятиме лише сертифікат про повну вакцинацію (зелений).

Також громадяни, які не отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативного тесту чи сертифіката про одужання, у «жовтому» рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

  • брати участь у проведенні всіх масових заходів, це стосується культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів;
  • відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
  • скористатися послугами субʼєктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, для них будуть закриті бари, ресторани, кафе.

Водночас робота банків, автозаправок, ветеринарних магазинів, аптек і всіх продовольчих магазинів у «жовтому» та «червоному» рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил – носіння маски і дотримання фізичної дистанції 1,5 метра.

Термін дії «жовтого» ковід-сертифікату про перше щеплення від 6 грудня становитиме 30 днів, замість 120 днів, як було раніше. Довідка про перенесений коронавірус діє 105 днів замість 180 днів.

Запорізька область на даний момент все ще знаходиться в “червоній” карантинній зоні. Відповідно, для регіону будуть застосовуватися обмеження цього рівня. Проте з 6 грудня в міському та обласному громадському транспорті скасували повну заборону на перевезення пасажирів стоячи. Відтепер можна перевозити пасажирів не більше ніж кількість сидячих місць плюс 50% “стоячих” місць.