Червоний промінь

В країні різко й суттєво побільшало хворих на COVID-19

Про різке зростання кількості хворих на коронавірус заявили одразу кілька областей. На Буковині за місяць виявили  вдвічі більше пацієнтів, ніж на початку літа.  А на Дніпропетровщині захворюваність зросла на 20 відсотків лише за останній тиждень. Лікарі переконують, що від нової хвилі восени врятує тільки щеплення, йдеться в сюжеті ТСН.

Лише у один із центрів вакцинації у Дніпрі щодня приходить з пів сотні людей. Найменше пацієнтів було у перші місяці повномасштабного вторгнення. “Але потім було зростання кількості бажаючих вакцинуватись, в зв’язку з тим, що люди почали їхати до Європи і для того, щоб не мати обмежень у пересуванні, вони проходили вакцинацію”, – каже керівник центру вакцинації Олександр. На Дніпропетровщини зараз майже двісті хворих на коронавірус, половина з них у лікарнях. Але медиків більше непокоять  темпи появи нових інфікованих. Тільки за останній тиждень кількість госпіталізацій зросла на чверть, а нових випадків побільшало на 20 відсотків.

Загострюється ситуація й на Буковині – кількість пацієнтів з “ковідом” зросла вдвічі у порівнянні з початком літа. “У червні померла людина, а за останній тиждень липня хвороба забрала життя 4 осіб. Для цього варіанту властиво на 50% швидше поширення, тому ми розуміємо, що кількість пацієнтів буде зростати і надалі”, – переконує головна санітарна лікарка Чернівецької області Наталія Гопко.

Спалах коронавірусу в регіоні епідеміологи пов’язують з циркуляцією трьох штамів Омікрону, зокрема й нового – ВА.5. Вперше в Україні його виявили наприкінці липня саме на Буковині. Він швидко поширюється, тож епідеміологи нагадують: кращий спосіб уникнути інфікування – вакцинуватися.