Червоний промінь

Мавпяча віспа вже в Україні – підтверджено перший випадок

В Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Позитивний ПЛР-тест один з пацієнтів отримав сьогодні, 15 вересня. Наразі його госпіталізовано до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби.

Діагностувати захворювання вдалось завдяки дослідженню, яке було проведено обласним Центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Зараз триває епідеміологічне розслідування вказаного випадку, зазначили в МОЗ.

Відомо, що хворий не мав контактів із інфікованими віспою мавп та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що недугу людина підхопила в одному з великих міст країни. “Із симптомів захворювання спостерігається підвищена температура, висип на тілі. З метою збереження комфорту пацієнта область реєстрації випадку не наводиться”, – уточнили в міністерстві. 

 
Три основних симптоми мавпячої віспи – лихоманка, характерний висип на тілі та пухирці.

У більшості випадків захворювання проходить в легкій формі і зникає самостійно за кілька тижнів. Іноді спостерігається і важкий перебіг хвороби, де відсоток летальних випадків варіюється від 1 до 15%. Найскладніше недугу переносять діти.

Щоб уберегти себе і знизити ризик захворювання, достатньо просто дотримуватися наступних рекомендацій ВООЗ:

  • уникайте контактів з хворими приматами;
  • утримуйтеся від вживання в їжу м’яса диких тварин;
  • регулярно проводьте санітарну обробку рук;
  • дотримуйтеся особистої гігієни;
  • тісно не контактуйте з незнайомими людьми або мандрівниками.