Червоний промінь

В Індії відвантажити 500 тисяч доз вакцини для України

З Індії в Україну найближчим часом буде доставлено першу партію вакцини CoviShield виробництва місцевого Serum Institute India (SII) обсягом 500 тис. доз. Відео з процесом відвантаження вакцини опублікував на своій офіційній сторінці Facebook міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Ця вакцина дозволить Україні розпочати кампанію з публічної вакцинації по всій країні», –підтвердили інформацію в посольстві Індії в Україні й наголосили, що наша держава зможе стати однією з перших, які отримали цей препарат в лютому і що в майбутньому очікується поставка більшої кількості вакцин, розроблених в Індії.

Розробниками цієї вакцини стали Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично, CoviShield – це та ж «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII. Вводиться внутрішньом’язово (дві дози з інтервалом в 28 днів). В кінці 2020 року «оксфордська» вакцина була схвалена до застосування у Великій Британії та Аргентині.

При цьому публікації результатів заключної фази клінічних випробувань саме CoviShield, які проводили в Індії, все ще немає.