Червоний промінь

Розширено список професій, працівників яких відсторонюватимуть без щеплення

Міністерство охорони здоров’я розширило список професій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Нещеплених працівників почнуть відсторонювати від роботи з 9 грудня 2021 року, повідомили в відомстві. 

Тепер до освітян й працівників місцевих органів влади додаються: 

 

  • співробітники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • працівники установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • робітники державних підприємств, установ та організацій.

Повний список держпідприємств можна знайти в переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави за посиланням.

Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 року № 595, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.