Червоний промінь

Наприкінці листопада області почнуть виходити з “червоної” зони

Із наступного тижня регіони України почнуть виходити з “червоної зони” епідемічної небезпеки, прогнозують у Міністерстві охорони здоров’я. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу 16 листопада.

“Початок виходу регіонів із “червоного” рівня епіднебезпеки прогнозовано можна очікувати з наступного тижня. Є низка областей, де знизився відсоток захворюваності, виписки почали стабільно переважати над госпіталізаціями, також знизився і відсоток зайнятих ліжок із киснем”, – сказав він.

Голова МОЗ зазначив, що 18 областей продовжують перебувати у “червоній” зоні епідемічної небезпеки, з 18 листопада буде встановлено червоний рівень і на території Вінницької області. Водночас, від часу встановлення “червоного” рівня епіднебезпеки у першому регіоні – Херсонській області – минуло 30 днів. “Це фактично такий же час, як у минулій хвилі. Тобто вчасно запроваджені карантинні обмеження дозволили нам іти середньостатистичними темпами”, – сказав Ляшко.

Міністр також повідомив, що 64% ліжок під COVID-хворих зайнято по країні (понад 49 тисяч із 78 тисяч). 15 листопада зафіксовано антирекорд за летальними випадками – 838 смертей за добу, але Ляшко наголосив, що цей показник почне падати за 2 тижні після стабілізації рівня захворюваності. Середній час від появи симптомів до смерті у жовтні складав 14 днів.

За останні 3 місяці 94% госпіталізованих із коронавірусом не пройшли повний курс вакцинації, а вакциновані особи госпіталізуються у 5,5 раза рідге, ніж невакциновані, наголосив Ляшко.