Червоний промінь

МОЗ відкрило спеціальну “гарячу” лінію для онкохворих

В Україні для онкохворих запустили “гарячу” лінію під назвою “Пацієнт має право!”. Про це в п’ятницю, 21 жовтня, повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я, передає портал “Вікна”. З такою ініціативою виступила громадська організація “Афіна”.

В МОЗ нагадали про жахливу статистику: кожного року в Україні близько 140 тисяч громадян дізнаються про свій діагноз онкологія. Водночас чимало українців і досі не поспішають проходити планові обстеження чи хоча б звернути увагу на ті аспекти, які хвилюють у своєму здоров’ї. Проте навіть таких запобіжних заходів може бути недостатньо, і про свою хворобу люди дізнаються неочікувано. Тому запобігти виникненню захворювання набагато краще, ніж пройти довгий та непростий шлях лікування, запевняють в міністерстві.

У тих, хто вже знає про свій діагноз, виникає питання, що робити далі. Допомогти з відповіддю й покликані фахівці “гарячої” лінії. Спеціалісти нададуть свої поради з таких питань:

  • які медичні послуги мають бути безоплатними для пацієнтів з онкологічними захворюваннями;
  • як перевірити наявність ліків для пацієнтів з онкологічними захворюваннями;
  • що робити, якщо тобі відмовили надати безплатну медичну послугу;
  • які можливості для лікування онкологічних захворювань в Україні та за кордоном.

Зателефонувати можна за номерами: (066) 911-33-33, (068) 911-33-33. Гаряча лінія працює з 10:00 до 18:00, з понеділка по п’ятницю. Виклики оплачуються згідно з тарифами мобільного оператора, уточнили в ГО “Афіна”.