Червоний промінь

Медична реформа – крок наступний

З першого квітня поточного року буде впроваджена нова модель фінансування вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
Медичні заклади такого рівня, в т.ч. КНП «Запорізька центральна районна лікарня» ЗРР ЗО, отримають фінансову підтримку держави за умови укладання договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
Для укладання договору центральна районна лікарня пройшла етапи автономізації та отримала статус Комунального неприбуткового підприємства, комп’ютеризувала 36 робочих місць, уклала договір з Медичною інформаційною системою, забезпечила навчання медперсоналу, зареєструвалася в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Наразі проведено реєстрацію медичного персоналу в НСЗУ, триває реєстрація медичних послуг.
З 01.04.2020 року НСЗУ, як замовник медичної послуги, після аналізу заявок на відповідність кадрового та матеріально-технічного потенціалу закладів охорони здоров’я (ЗОЗ), буде укладати договір на визначений перелік послуг із ЗОЗ та відшкодовувати йому витрати, пов’язані з пролікованим випадком (в стаціонарі) та наданою медичною послугою (в амбулаторних умовах).
Прийнято Програму медичних гарантій (ПМГ). До пакету медичних послуг в рамках ПМГ входять:
– первинна медична допомога;
– екстрена медична допомога (ЕМД);
– медична реабілітація (МР) пацієнтів з порушеннями функції опорнорухового апарату;
– МР немовлят, які народились передчасно та/або хворими, упродовж перших 3 років життя;
– МР пацієнтів з порушеннями функцій нервової системи;
– паліативна допомога;
– стаціонарна паліативна допомога;
– виїзна паліативна допомога;
– амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога;
– амбулаторно-поліклінічна допомога (в т.ч. стоматологічна допомога невідкладна та дітям до 16 років);
– лікування пацієнтів методом гемодіалізу;
– стаціонарна спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога;
– діагностика лікування онкологічних захворювань (хіміотерапія);
– діагностика лікування онкологічних захворювань (радіотерапія);
– діагностика та лікування осіб із туберкульо-зом;
– лікування та супровід осіб із ВІЛ/СНІД;
– лікування та супровід осіб на ЗПТ;
– діагностика та лікування осіб з психічними захворюваннями.
Дані види медичної допомоги оплачуються за рахунок глобального бюджету або капітаційної ставки (первинна медична допомога).
Також визнано пріоритетними послугами амбулаторної спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги ті, які оплачуються НСЗУ: гістероскопія, гастроскопія, колоноскопія, цистоскопія, бронхоскопія та мамографія.
Ставка за пролікований випадок (100%) складає у випадку стаціонарної спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги при мозковому інсульті, гострому інфаркті міокарда, пологах, неонатальній допомозі.
КНП «Запорізька центральна районна лікарня» ЗРР ЗО претендує на підписання договору з НСЗУ на стаціонарну медичну допомогу дорослим хірургічного профілю, стаціонарну медичну допомогу дорослим та дітям терапевтичного профілю, амбулаторну медичну допомогу ( в т.ч. стоматологічну допомогу невідкладну та дітям до 16 років); пріоритетну амбулаторну медичну допомогу (гастроскопія, колоноскопія, цистоскопія).
Всі вище перелічені види медичної допомоги пацієнти зможуть отримувати безкоштовно за наявності направлення сімейного лікаря, або у невідкладному стані. В умовах стаціонару хворий отримує медичну допомогу в разі обґрунтованої госпіталізації безкоштовно в рамках затвердженого клінічного протоколу та Національного переліку лікарських засобів. Не потребує направлення сімейного лікаря звернення особи із захворюванням до психіатра, нарколога, гінеколога.
У випадку звернення пацієнта на консультацію, обстеження без направлення сімейного лікаря, воно буде оплачуватися безпосередньо пацієнтом та затвердженими закладом тарифами на медичні послуги. Робота в даному напрямку наразі триває.
Таким чином утримання закладів охорони здоров’я з 01.04.2020 року здійснюватиметься за рахунок коштів НСЗУ, програмних коштів, місцевого бюджету та платних послуг.

Тетяна ГУДИМ,
головний лікар
КНП «Запорізька ЦРЛ» ЗРР ЗО.