Червоний промінь

Ляшко повідомив про початок нової хвилі коронавірусу

В Україні та світі розпочався черговий спалах захворюваності на COVID-19, обумовлений поширенням штаму “Омікрон”. Він супроводжується меншим відсотком шпиталізацій, однак через високі темпи поширення хвороби навантаження на медичні заклади все одно збережеться. Про це під час пресконференції 20 січня заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє “Суспільне”.

“19 січня у світі зареєстрований черговий добовий рекорд кількості випадків від COVID-19 — майже 3,5 мільйона. Майже половина цих випадків була зареєстрована в Європі. В Україні зареєстровано 18 479 нових випадків коронавірусної хвороби. Це означає що в Україні розпочався черговий спалах коронавірусної хвороби”, – зазначив міністр.

Ляшко пояснив, що причиною нової хвилі інфекції є штам “Омікрон”.

“Штам “Омікрон” вже виявлений у 49 країнах, і в Україні — вже у 10 областях. До восьми, які були вчора, додались Івано-Франківська і Херсонська області, де теж зафіксовано циркуляцію штаму. Ми не можемо вже говорити про домінування штаму “Омікрон”, але те, що він вже є на території України, говорить, що нам потрібно готуватись до великих цифр кількості випадків коронавірусу”, – наголосив керівник МОЗ.

За його словами, центром поточного спалаху є західна Україна. “Найбільш ускладнена епідситуація в Івано-Франківській області, яка за трьома із п’яти показників постанови Кабміну про адаптивний карантин зайшла в червоний рівень епіднебезпеки. МОЗ звернулось із листом до Кабміну із проханням скликати комісію та розглянути питання встановлення в Івано-Франківської області червоного рівня епідеміологічної небезпеки”, – пояснив посадовець.