Червоний промінь

Хворих на COVID-19 меншає, проте закарпатські лікарні переповнені

Кількість підтверджених випадків коронавірусу сягнула 36 560 осіб, з них у 735 підтвердили інфікування за останню добу, повідомляє РНБО 21 червня.

Станом на 20 червня 103 людини одужали, загальна кількість тих, хто подолав хворобу, збільшилася до 16 509. За минулу добу померло вісім осіб. Число померлих перевищило одну тисячу і становить 1 002 людини.
 
Проте у Львівській області за минулу добу зафіксовано рекордну добову захворюваність на коронавірус COVID-19 – 200 нових випадків. Про це повідомила пресслужба Львівської міськради в понеділок, 22 червня.

За словами головного лікаря Закарпатської інфекційної лікарні Михайлоа Поляка, лікарні Закарпаття, які приймають хворих на коронавірус, переповнені.

“Погіршення епідситуації привело до різкого збільшення госпіталізованих хворих, в першу чергу, збільшилася кількість хворих з важким перебігом. У всіх лікарнях першої хвилі, тобто Ужгорода, реанімаційні відділення переповнені. Тому що збільшення кількості хворих приводить до того, що не всі вчасно звертаються, особливо з дільниць, і часто хворі потрапляють вже у важкому стані”, – сказав Поляк.

За його словами, COVID-19 вимагає тривалого часу на лікування – близько трьох тижнів, а тому пацієнти не можуть швидко виписуватися. Це, в свою чергу, приводить до неможливості прийняти нових пацієнтів.

Така ситуація спостерігається не тільки в обласному центрі, а й по всій області, особливо в Хустському, Іршавському та Свалявському районах, лікарні в яких також переповнені.

“Усю цю кількість хворих перша хвиля не може забрати. Тобто, ми починаючи з 19 числа відкрили другу і третю хвилі, щоб вони приймали хворих – тобто, районні лікарні, інфекційні відділення, і не тільки інфекційні… За ці два тижні, що минули з ослаблення карантину, кількість хворих на коронавірус зросла в рази, ми скоро дійдемо до того, що не матимемо місця для госпіталізації”, – додав медик.