Червоний промінь

Дотримання людьми карантину почали контролювати “Дією”

В Україні для контролю режиму обсервації і самоізоляції запущено мобільний додаток, невикористання якого буде прирівнюватися до порушення режиму і спричинить накладення штрафів. Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Дотримання цих умов контролюватимуть через геолокацію та FaceID.

 “Протягом 14 днів людині буде приходити до 10 push-повідомлень на день. Потрібно буде зробити своє фото, і під час здійснення фотографії буде включатися геолокація. Якщо буде порушено режим карантину, а невикористання додатку по суті буде порушенням режиму карантину, вже існують певні врегульовані суми штрафів, які людині потрібно буде заплатити”, – сказав він. На цей час є три цільові аудиторії програми: люди, які повернулися з-за кордону і підлягають обсервації;  хворі, які перебувають на домашньому лікуванні, а також особи з підозрою на коронавірусну хворобу.

Федоров зазначив, що цей додаток вже почали тестувати, додавши, що згідно з постановою, яку прийняли 11 березня, якщо людина не використовує цей додаток, то це є порушенням режиму карантину, і на неї можуть бути накладені штрафні санкції.

“В нас дуже лайтовий підхід до цієї ситуації. Ми розуміємо досвід Китаю і європейських країн, і ми не відстежуємо повністю пересування людей. Тільки момент, коли приходить push-повідомлення. Воно приходить до 10 разів на день. У людини вмикається геолокація. Людині потрібно сфотографуватись, щоб підтвердити свою особистість, що саме ця людина знаходиться в цьому місці. Тому немає глобального стеження, немає контролю повного пересування. Це така європейська практика”, – наголосив міністр.

Раніше повідомлялося, що в Україні ввели обов’язкову самоізоляцію для тих, хто повернувся з-за кордону.