Червоний промінь

“Доступні ліки” під час війни: як отримати необхідні препарати

За програмою “Доступні ліки” запоріжці можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету ІІ типу, цукрового або нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії. Як отримати потрібні препарати, нагадали в Міністерстві охорони здоров’я.

Тож, скористатися програмою “Доступні ліки” можна наступним чином:

  1. Отримайте електронний або паперовий рецепт на «Доступні ліки» у будь-якого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Навіть якщо немає з ним декларації.
  2. Якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я – він створить електронний рецепт, і його номер та код підтвердження (16-значний номер) надійде на телефон пацієнту.
  3. Знайдіть найближчу аптеку, яка працює та має наліпку «Доступні ліки». Додатково дізнайтеся, чи має аптека в наявності необхідні препарати.
  4. В аптеці необхідно пред’явити паперовий рецепт або повідомити працівникові аптеки 16-значний номер електронного рецепта будь-яким доступним шляхом.
    Фармацевт запропонує вам наявні лікарські засоби на вибір – спочатку безоплатні, а потім з доплатою.

В умовах воєнного стану пацієнти можуть отримувати “Доступні ліки” як за електронним, так і за паперовим рецептом. Отримати рецепт у паперовому вигляді можна у будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від того, чи у пацієнта підписана декларація з цим лікарем. Також лікар може виписати рецепт телефоном.

Завдяки цьому навіть під час перебоїв з електроенергією чи інтернетом лікар зможе виписати рецепт, а аптека – його погасити. Національна служба здоров’я відшкодовує аптекам вартість ліків як за електронним, так і за паперовим рецептом.

Еаразі “Доступні ліки” відпускають 1183 аптечних заклади. Це 10 482 місця відпуску ліків по всій країні, 477 з яких – в Запорізькій області. Знайти аптеку з “Доступними ліками” допоможуть і працівники контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.