Червоний промінь

Україна святкує День Державного прапора – масових заходів не буде

Сьогодні, 23 серпня, напередодні Дня Незалежності, в Україні святкують День Державного прапора. Його було засновано Указом Президента № 987/2004 від 23 серпня 2004 року. Доповнення № 602/2009 від тієї ж дати передбачило підняття синьо-жовтого прапора з нагоди Дня Державного прапора й інших урочистих заходів. 

Як започаткували свято

До 2004 року, коли День прапора було затверджено на державному рівні, свято відзначали лише в Києві. 24 липня над мерією піднімали синьо-жовтий символ України. Приводом для святкування стало занесення українського прапора до сесійної зали Верховної Ради групою народних депутатів. Серед них були В’ячеслав Чорновіл, Микола Поровський, Іван Заєць, Ярослав Кендзьор, Ігор Деркач і Володимир Крижанівський. Згодом національний прапор українців освятив священик Української автокефальної православної церкви Петро Бойко. Реліквія зберігається в музеї парламенту.

Символізм кольорів прапора

У традиційному розумінні жовтий колір на нашому прапорі асоціюється з українськими пшеничними полями, синій – з небом. Водночас, на думку деяких експертів, жовтий може символізувати Творця, Бога-Отця й загалом духовне начало. Зі свого боку синій колір – це все земне, а також свобода вибору, яку Бог подарував людям, сподіваючись, що вони не стануть нею зловживати.

Святкування під час війни

У День прапора України синьо-жовтий прапор піднімають усією країною – на адміністративних будівлях та з вікон житлових будинків. Відповідні акції відбуваються й за кордоном.

19 серпня на засіданні Кабінету міністрів було затверджено план заходів з нагоди Дня Державного прапора та 31-ї річниці Незалежності України. Згідно з ним, святкування буде обмежено через воєнний стан. Проте 23 серпня по всій країні відбудуться урочисті церемонії підняття Державного прапора. 24 серпня “Батьківщину-мати” в Києві та інші пам’ятки підсвітлять кольорами національного символу, а в Софії Київській священнослужителі всіх церков молитимуться за нашу державу. На Хрещатику відбудеться виставка знищеної військової техніки РФ.

Головне управління розвідки Міноборони, а також СБУ закликають українців бути максимально обережними 23 та 24 серпня через загрозу ракетних ударів та провокацій з боку Росії.

День Державного прапора та День Незалежності України можуть бути використані ворогом для масових обстрілів, тому нехтувати правилами безпеки не можна.

Очільник ЗОВА Олександр Старух окремо застережив, що з 23 по 25 серпня проведення масових заходів на території області заборонено. “З року в рік ми звикли, що ці дні ми святкуємо разом на площах своїх міст. Але зараз іде війна. Ворог жорстокий та підступний. Тому в цьому році ми повинні відмовитися від масових заходів задля збереження свого життя і здоров‘я”, – сказав Старух. Він також закликав громадян виконувати заходи безпеки і не нехтувати сигналом повітряної тривоги.