1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. Це свято було затверджено резолюцією ООН у 1990 році з метою привернути увагу до проблем людей похилого віку, до їх медичного та соціального забезпечення. У 2022 році цей день святкують в 32 раз.
В Україні цей день зустрічають в умовах війни. Підтримати похилих людей в цей темний час вирішила дружина Президента України Олена Зеленська. На своїй Instagram-сторінці вона нагадала молодим громадянам про важливість підтримки старшого покоління, особливо в нинішніх реаліях. “Вони першими зустрічають наших захисників на деокупованих територіях, бо переважно вони там і залишилися. І, майже не маючи їжі, намагаються нагодувати воїнів. Їм завжди важче поїхати, а тим паче емігрувати – не лише через здоров’я, а й через особливий зв’язок із рідним домом, у якому стільки спогадів. І водночас для порятунку родини вони можуть кілька діб просидіти за кермом старенької автівки, вивозячи онуків у безпеку. Це вони завжди нам казали: “Війна – найстрашніше”. І от дехто переживає вже не першу свою війну”, – написала Зеленська.
Дружина голови держави нагадала, що згідно з класифікацією ВООЗ, літній вік починається з 60 років. В Україні таких громадян понад 9 млн людей. Щонайменше мільйон українців – працюючі пенсіонери, які підтримують родину та економіку. Сьогодні вони навіть служать у теробороні та добровольцями в ЗСУ. Проте все ж таки, за словами Олени Зеленської, це вік, коли життєвий досвід особливо великий та цінний, але й потреб більше: в увазі, в медичних послугах і найпростішій допомозі.
В своєму дописі Зеленська опублікувала інфографіку з порадами для громадян на деокупованих територіях, яку розробило МОЗ. З нею можна ознайомитись за цим посиланням (гортати праворуч). Там є номери телефонів гарячих ліній, за якими можна звернутися за будь-якою допомогою.
Зрештою перша леді побажала літнім українцям довгого, здорового та переможного життя.