Червоний промінь

Незламна нація святкує День Гідності та Свободи

В Україні 21 листопада відзначають День гідності та свободи. Свято було встановлено президентським Указом № 872 у 2014 році на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року. Цього року свято проходить під гаслом “Вистояли на Майдані – переможемо у війні”. Урочисті заходи відбудуться в межах тематики: “Революція Гідності перший переможний бій цієї війни”.

Бої сучасних українців за волю та суверенітет дали свій результат, але, на жаль, не без жертв. Сьогодні Україна з особливим теплом та великою повагою згадує Героїв Небесної Сотні – людей, які в ті роки боролися за краще майбутнє країни і віддали за нього свої життя. У прифронтовому Запоріжжі міська влада вшанувала жертв Революції Гідності біля Монумента Честі і Гідності, повідомили на сайті ЗМР. В них взяв участь тимчасовий міський голова, секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв. Світлу пам’ять полеглих у боротьбі за європейські цінності місцеві чиновники вшанували, поклавши квіти до Монумента. Його було відкрито 24 серпня, спеціально до Дня Незалежності України, створювали пам’ятник разом з військовими, згадав Куртєв. Він переконаний, що встановлення та відкриття Монумента Честі і Гідності було “нашим справжнім ляпасом ворогу та проявом нашої стійкості та незламності”.

Губернатор області Олександр Старух привітав жителів регіону та країни зі святом. Його поздоровлення розміщено на офіційному порталі ЗОВА. Очільник держустанови підкреслив, що Гідність – це те, що є апріорі. “Її не можна купити. Лише виховати. Свобода – це те, що ми виборюємо завжди. Навіть від власних батьків. Сьогодні насправді День Українського Народу. Свято, що народилося з нашої крові. Бо споконвіку в ній вирували Гідність і Свобода. То віддамо шану всім, хто її виборював. І тим хто поряд, і тим, кого вже з нами нема. Героям слава! Смерть ворогам!”, – сказав Старух. 

Про свято українцям нагадав і Президент Володимир Зеленський. У своєму відеозверненні він зазначив, що зі свята в 2021 році дуже багато чого змінилося в Україні, Європі та в усьому світі. Але незмінними залишилися дві головні цінності українців – гідність та свобода. “Ми завжди про це пам’ятали й не маємо права забути. Завжди це цінували й не маємо страху захищати. Ми завжди знали, чого хочемо. А цього року всі дізналися, що ми можемо. Це побачили друзі й вороги. Союзники й партнери. Переконалися ми самі. Хтось – укотре. Дехто – вперше. Але всі разом ми довели й продовжуємо доводити, що гідність і свобода для нас – свято. Це залишилося незмінним. І всі побачили, на що здатні українці”, – сказав Зеленський. Він згадав українських військових, які зараз дають відсіч одній із найбільших армій світу, цивільних, лікарів, пожежників, рятувальників, енергетиків, волонтерів, залізничників – усіх, хто допомагає боротися з окупантами, кожен на своєму фронті. Завдяки єдності Україна обов’язково переможе в цій війні, впевнений глава держави.

На жаль, дев’ята річниця Революції Гідності проходить в умовах повномасштабної війни. Патріоти, які стояли на Майдані у 2014 році, сьогодні зі зброєю в руках на фронті захищають рідну землю. Та Революція – наш перший переможний бій. Завдяки їй Україна стала сильнішою і перемагає на всіх фронтах, які веде сьогодні, захищаючи свою незалежність. До Перемоги нас приведе єдність у наших прагненнях – бути вільними та гідними свободи у рідній дежаві.

Слава Героям! Слава Захисникам! Слава Україні!