Червоний промінь

Вони – небесний вирок рашистам: в Україні святкують День авіації

Щороку в останню суботу серпня в Україні святкують День авіації. Цьогоріч він припав на 27 серпня. Свято відзначається з 1993 року, його вважають професійним святом і військових, і цивільних авіаторів, а також працівників авіаційної промисловості й транспорту. Зараз воно має особливе значення, адже пілоти захищають небо нашої Батьківщини від російського ворога.

День авіації України був заснований незабаром після здобуття незалежності, 16 серпня 1993 року. Леонід Кравчук призначив свято на останню суботу серпня. У 1996 році був виданий новий указ, який об’єднав дні військової та цивільної авіації. Дата Дня авіації також випадала на останню суботу літа.

З професійним святом авіаторів привітав Президент Володимир Зеленський. Він опублікував добірку фото з льотчиками й додав, що українські воїни крок за кроком знищуватимуть потенціал окупантів, і настане день, коли ворог згине і на Запоріжжі, і на півдні, і на сході країни, і в Криму. “Окупанти згинуть, як роса на сонці, і наша оборона є й буде цим сонцем”, – написав він.

У Командуванні Повітряних Сил також привітали льотчиків із Днем авіації. У перші дні повномасштабного вторгнення вони не дали загарбникам панувати в українському небі, а зараз професійно виконують бойові завдання. Командувач ПС ЗСУ, генерал-лейтенант Микола Олещук звернувся до наших пілотів: “У нашій пам’яті назавжди залишаться подвиги українських військових льотчиків і всіх, хто забезпечує їхню роботу – хто присвятив своє життя авіаційній справі. Відважних людей, які з перших днів російської агресії стали на захист української землі і вписали нові історичні віхи до славетного бойового шляху авіації Збройних Сил України!”.
 
Еачальник авіації Повітряних Сил ЗСУ, бригадний генерал Сергій Голубцов підкреслив, що величезний вклад в Перемогу України зараз вносять ті, хто літає й забезпечує пілотів. Вони роблять усе для того, аби наші крила тільки міцніли, і ворог на власній шкурі відчув не лише бойовий дух наших пілотів, а й ударну силу нашого повітряного флоту.
Кожен український громадянин знає, що наші пілоти – найпрофесійніші та найкращі. Тож бажаємо їм у цей святковий день мужньості, витримки та успіхів у бойових завданнях. Нехай в них будуть щасливі сім’ї, до яких одного разу можна буде прилетіти назад, знаючи, що російські негідники з їхніми ракетами пішли з українського неба раз і назавжди. Слава нашим небесним воїнам! Слава Україні! Героям слава!