Червоний промінь

Бійці Сил спеціальних операцій відзначають власне свято

Воїни Сил спеціальних операцій сьогодні, 29 липня, відзначають своє професійне свято. День Сил ССО встановили указом президента від 26 липня 2016 року. За 8 років війни на Донбасі та від початку повномасштабного вторгнення воїни ССО відзначились при проведенні багатьох бойових операцій. Зокрема, у відкритому протистоянні з противником та в тилу.

Сили спеціальних операцій – це окрема складова ЗСУ. ССО заснували у 2016 році. Туди входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій.

До ССО входять добре навчені та мотивовані військові. Вони можуть підривати тил противника, організовувати партизанську боротьбу на окупованих територіях, звільняти важливих заручників або захоплювати ворогів. Бійців ССО називають військовою елітою держави. Військові здійснюють спеціальну розвідку. Їх залучають до розвідки з метою підготовки держави до оборони чи проведення спеціальних операцій.

Сили спецоперацій мають високі вимоги щодо добору кандидатів на службу. Зазвичай відбір проходять лише 10% кандидатів. Кредом бійців є “перевага якості над кількістю”. Крім того, велику увагу в ССО приділяють підготовці особового складу. Для того, щоб потрапити на службу до цієї складової ЗСУ, кандидат повинен подати заявку на проходження кваліфікаційного курсу. Далі – важкі випробування на полігоні.

Сили спеціальних операцій першими досягли сумісності із НАТО. Наприклад, 24 липня 2019 року 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗСУ пройшов сертифікацію як підрозділ SOF. Це означає, що він може залучатися в Сили швидкого реагування НАТО.

Вітаємо бійців ССО з їхнім святом, зичимо витримки, мужності, успіхів у виконанні бойових завдань та якомога швидше зробити свій значний внесок у перемогу над російським ворогом. Слава Україні!