Червоний промінь

Запорізький телеканал ТВ-5 припинив роботу

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення анулювала ліцензії 15 компаній, які належать українському бізнесмену Рінату Ахметову. Таке рішення регулятор ухвалив 21 липня на своєму засіданні, передає інтернет-видання “Детектор медіа”.

Зокрема, це такі канали: “Україна”, НЛО.TV, “Донбас”, “Індиго TV”, “Україна 24” (ефірна та супутникова ліцензі]), “Футбол 1/2/3” (супутникові ліцензії). Також регулятор анулював ліцензії двох провайдерів “Медіа Групи Україна”: супутникової платформи Xtra TV (ТОВ “Екстра-ТВ”) та ОТТ-платформи Oll.tv (юридична особа ТОВ “Діджітал скрінз”). Крім цього, більше не працюють телеканал футбольного клубу “Шахтар” – Shakhtar TV, ТОВ «ТРКК “Сігма ТВ”», ТОВ «Телерадіоорганізація “Маріупольське телебачення”» (“МТВ”), ПрАТ “Телевізійна служба Дніпропетровська” (“34”).

Серед іншого, Нацрада припинила роботу регіонального каналу ТВ-5, власником якого була ПАТ “Запоріжсталь” (Метінвест). Всі канали наразі транслюють загальнонаціональний марафон “Єдині новини”.

Керівництво “Медіа Групи Україна” запевнило, що група не мовитиме з-за кордону, сказала голова Нацради Ольга Герасим’юк. Упродовж пів року, за її словами, компанії будуть працювати на закриття.


11 липня Рінат Ахметов повідомив, що його інвестиційна компанія SCM виходить з медійного бізнесу. Підприємець уточнив, що “Медіа Група Україна” відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій каналів і від ліцензій друкованих медіа в Україні, а також припинить діяльність онлайн-медіа МГУ. Він також зазначив, що таке рішення є вимушеним: воно продиктовано антиолігархічним законом, який набирає чинності.