Червоний промінь

ЗАЕС повернули до енергосистеми України, запущено 2 реактори

Запорізька атомна електростанція знову підключена до мережі та виробляє електроенергію для потреб України. Сьогодні, 26 серпня, о 14:04 один із зупинених вчора енергоблоків під’єднано до енергомережі. О 21:15 було ввімкнено другий енергоблок. Набір потужності триває. Зауважень до роботи обладнання і систем безпеки немає, повідомили в “Енергоатомі”.

“Атомники Запорізької АЕС – справжні герої! Вони невтомно та міцно тримають на своїх плечах ядерну та радіаційну безпеку України й усієї Європи і самовіддано працюють, щоб рідна країна мала життєдайну електроенергію”, – йдеться в дописі. “Енергоатом” пишається й уклінно дякує всім фахівцям, хто суттєво знизив ризик радіаційної катастрофи на найбільшій атомній електростанції Європи.

Запорізька АЕС продовжує працювати в енергосистемі України і забезпечувати потреби нашої країни в електроенергії, незважаючи на численні провокації окупантів. Проте в лісах біля станції досі вирують пожежі. Супутник Planet Labs знову зафіксував дим над золовідвалом Запорізької теплоелектростанції, розташованої поруч із Запорізькою АЕС.