Червоний промінь

Вітренка хочуть зняти з посади голови правління “Нафтогазу”

Глава наглядової ради НАК “Нафтогаз України” Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення голови правління Юрія Вітренка через припис Нацагентства з питань запобігання корупції, повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на заяву Споттісвуд.

“Я скликала позачергове засідання наглядової ради, щоб обговорити відсторонення голови правління. З метою забезпечення дотримання високих стандартів належного корпоративного управління я вважаю, що таке відсторонення відповідає інтересам “Нафтогазу” і України”, – сказала вона.

За словами Споттісвуд, після оприлюднення НАЗК припису Кабміну щодо скасування призначення Вітренка главою “Нафтогазу” вона обговорила ситуацію, що склалася, з акціонером компанії – Кабміном, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і главою Мін’юсту Денисом Малюською.

Вона додала, що Шмигаль зобов’язався прийняти остаточне рішення, в тому числі вирішити питання про припинення терміну дії контракту з Вітренком, упродовж 10 робочих днів з 15 червня, як того вимагає НАЗК.

Варто відзначити, що Кабінет міністрів призначив нинішнього очільника Міненерго Юрія Вітренка на посаду голови правління держкомпанії “Нафтогаз” менше двох місяців тому – 28 квітня.