Червоний промінь

Верховна Рада визнала Чечню окупованою

Верховна Рада України визнала Чеченську Республіку Ічкерія тимчасово окупованою Російською Федерацією та засудила вчинення геноциду чеченського народу. За ухвалення Постанови № 8132 проголосувало 287 народних депутатів, передає інформагентство УНІАН.

В заяві сказано, що ВР засуджує міжнародні злочини, скоєні РФ під час першої (1994-1996) і другої (1999-2009) війн проти Чеченської Республіки Ічкерія, політику геноциду чеченського народу, наслідуючи злочинні дії царського режиму 1817-1864 років та радянської влади 1944 року. Рада закликає держави-члени ООН та міжнародні організації забезпечити незалежне та неупереджене розслідування міжнародних злочинів, вчинених на території тимчасово окупованої Ічкерії, та забезпечити притягнення винних осіб до відповідальності.

Росія окупувала Ічкерію (Чеченську республіку, ЧРІ) у 2000 році після військового вторгнення. Наразі територія “включена” до складу Росії. Проголошення суверенітету Ічкерії стало приводом затяжного військового конфлікту, основні баталії котрого припали на першу та другу Чеченські війни між російською владою і повстанцями, який поступово викликав зростання напруженості і військові конфлікти на всьому Північному Кавказі. Російська влада називає чеченських політиків, які борються за незалежність республіки, “терористами”.