Червоний промінь

НААН вивела сорт конопель, який вже прозвали “військовим”

Національна академія аграрних наук України (НААН) презентувала новий сорт посівних конопель. Він універсальний щодо використання як волокон, так і насіння. Проте головна та, певне, найбільш злободенна його особливість – можливість для розвитку оборонної галузі. Про це повідомляють в академії.

Рослину представили під час традиційного фестивалю промислових конопель “Hemp Fest”, який відбувся на Сумщині. З насіння “військового” сорту конопель можна виготовляти порох, який не має аналогів у світі, високоякісну сировину для канатів і парашутів. Ба більше, конопляні волокна ні в чому не поступаються синтетичному кевлару, з якого виготовляють бронежилети, кажуть науковці.

“Плити з конопель витримують постріли з бронебійних патронів, при цьому, вони легші за кевларові. А ще коноплі – це тканина для пошиття натурального, дихаючого і практично “вічноживучого” військового одягу, спідньої білизни, яка відмінно себе зарекомендувала у екстремальних умовах, коли відсутні будь-які засоби гігієни. Окрім того, коноплі – це прекрасний еко-матеріал для будівництва і утеплення будівель”, – заначили в академії.