Червоний промінь

В “Грін Енерджі Токмак” спростували інформацію про викрадення СЕС

Співвласник СЕС “Грін Енерджі Токмак” Олександр Рєпкін заперечує, що окупанти вивезли її обладнання. Він каже, що станцію частково зруйновано, і представники технічного персоналу самі проводили ремонтні робити і знімали пошкоджене обладнання, щоб уникнути пожежі. Про це пише видання “НВ.Бізнес”.

У четвер 23 червня, запорізькі ЗМІ повідомили, що окупанти розібрали та вивезли СЕС Грін Енерджі Токмак, яка за встановленою потужністю входить у ТОП-5 найбільших СЕС України. Згодом Олександр Рєпкін заявив журналістам, що “не знає, хто вигадав цей фейк”.

За його словами, 27 лютого росіяни зайшли в Токмак. Сонячна електростанція, яка розташована біля міста і колишнього військового аеродрому, деякий час була на лінії вогню. Станцію було частково зруйновано через обстріли з Градів та іншої зброї. “Потім на станцію заїхав танк і подавив модулі”, – каже бізнесмен. Окупанти, за його словами, також розграбували офіс. Вночі, під час комендантської години, росіяни періодично заходили на територію станції: вкрали декілька інверторів, зрізали кабель.

Через руйнування станція втратила близько 20% потужності. Зараз вона працює на потужності близько 40 МВт. Збитки від руйнувань бізнесмен попередньо оцінює у 8 млн євро.

«Наша станція – одна з ключових трансформаторних підстанцій у цьому районі», – каже Рєпкін. Зараз електроенергія зі станції йде в українську енергомережу, забезпечуючи місто Токмак. Також електроенергія зі станції постачається в Приморський та Приазовський райони Запорізької області.

На станції працює 48 співробітників, але роботу ускладнено. Біля станції, в районі аеродрому, росіяни зробили заборонену зону і стріляють без попередження в усіх, хто наближається, каже Рєпкін. У цю зону потрапляє частина станції, куди співробітники не можуть зайти.

Встановлена потужність СЕС Грін Енерджі Токмак становить 64,15 МВт.