Червоний промінь

Уроки щирості й добра Ольги Киник

Любов до навчання починається з першої вчительки. Вона – завжди приклад для своїх маленьких учнів. Навчає писати, читати, малювати, рахувати, завжди підтримує, допомогає, виховує. Словом, друга мама. Добра, щира, красива, розумна, справедлива. Як моя сьогоднішня героїня.
Ольга Костянтинівна Киник – вчитель початкових класів Біленьківської школи, голова шкільного методичного об’єднання вчителів початкової ланки.

Виховувалася у вчительській родині, тому питання, ким бути? – для неї та її сестри ніколи не стояло. За прикладом тата (вчитель фізкультури, трудового навчання) і мами (вчитель початкових класів, математики) вирішили стати вчителями. Так і сталося, закінчила вищий навчальний заклад, вчителює з 2002 року. Про свою професію говорить з гордістю: «Люблю дітей, уроки, те натхнення, яке отримую від спілкування з вихованцями, колегами, без школи не уявляю свого життя. Сестричка також працює вчителем початкових класів, часто спілкуємося по роботі».

У Біленьке Ольга Костянтинівна вийшла заміж, разом з чоловіком Олександром виховують двох діток. У Біленьківській школі – її друге робоче місце, спочатку працювала у групі продовженого дня, а з 2013 року – вчителем початкових класів. У колектив вписалася дуже добре. Початкова школа тут – одна міцна родина, панує доброзичлива, дружня атмосфера, всі допомогають один одному, підтримують у будь-яких питаннях. За словами моєї співрозмовниці, школа для неї стала другою домівкою. Закінчили навчальний рік її другокласники, чудові, талановиті учні, кожен – індивідуальність, або як вона називає кожного – «моя зірочка». Склалися дружні, довірливі стосунки з батьками, які є добрими помічниками у всіх заходах та позашкільній роботі.

Ольгу Киник люблять діти, шанують батьки і колеги. Керівник освітнього закладу Наталія Ємець дуже гарно відгукується про неї: «Справжня україночка. Щира, енергійна, відповідальна, порядна, легка в спілкуванні, фахівець високого рівня. Працювати з нею – одне задоволення».
яЗа 16 років педагогічного стажу Ольга Киник вивела у світ багатьох школярів. Далеко простяглися їхні життєві шляхи, але всі вони починалися від стежини, що вела до школи. І завжди у пам’яті — їхня чудова перша вчителька. Напевно, лише через роки учні зрозуміють, як багато вона зробила для них та з безмежною вдячністю згадуватимуть ті часи, яких вже не повернути…

Наталія Стіна.
Фото Інни МІХНО.