Червоний промінь

Україну на “Євробаченні-2022” представить Аліна Паш

У суботу, 12 лютого, виконавиця Alina Pash перемогла на Нацвідборі на “Євробачення-2022”. Вона поїде в Італію, щоб представити Україну на пісенному конкурсі. Трансляцію відбору вів телеканал “UA: Перший”. 28-річна співачка виконає пісню “Тіні забутих предків” в автентичному стилі.

Аліна Паш народилася у селі Буштино Закарпатської області і з дитинства займається музикою. В 11 класі вона вперше взяла участь у вокальному шоу “Караоке на майдані”. Після школи Паш вступила в Київську академію естрадного та циркового мистецтва. У 2012 році співачка кілька місяців була в складі гурту “Гарячий шоколад”. Свій творчий шлях Паш починала на шоу “X-фактор”, а суперзіркою її зробив виступ у День Незалежності на Майдані.

Кількома тижнями раніше з’явилася інформація, що переможниця Нацвідбору-2022 перетинала кордон з Кримом після окупації півострова. Проте Громадський мовник оприлюднив документи, що підтверджують те, що Паш перетинала адміністративний кордон із анексованою територією з боку України, тобто, законно.

“Громадське проаналізувало низку звинувачень: публічних і тих, що надійшли в зверненнях громадян. Інформація, що наводиться як доказ порушення вимог Нацвідбору, не містить фактів і документів, що підтверджують порушення фіналісткою правил перетину кордону України. Мовник керується виключно законом України та презумпцією невинності, поки не доведено протилежне”, – сказано в повідомленні.