Червоний промінь

У “Оператора ГТС” – новий тимчасовий керівник

У середу, 21 вересня, наглядова рада АТ “Магістральні газопроводи України” призначила тимчасово виконуючим обов’язки генерального директора ТОВ “Оператор ГТС України” (ОГТСУ) Павла Юзефа Станчака. В.о. очільника відомства вже внесено до держреєстру юросіб як нового голову, передає агентство “Інтерфакс-Україна”.

Павло Юзеф Станчак має понад 25-річний досвід роботи у галузі транспортування, розподілу та зберігання газу. У 2003-2004 роках Станчак відповідав за відділення функції оператора газотранспортної системи та утворення незалежного оператора ГТС Польщі Gaz-System. До 2008 року працював на посаді технічного директора-члена правління цієї компанії. Також був технічним директором-членом правління польської державної нафтогазової компанії PGNiG Technologie. В серпні 2017 року НАК “Нафтогаз України” затвердила Станчака президентом “Укртрансгазу”, проте той не зміг розпочати виконання обов’язків через відсутність доступу до держтаємниці і в листопаді був переведений на посаду віцепрезидента УТГ. До останнього часу він працював заступником гендиректора “Оператора ГТС” з розвитку і трансформації.

У п’ятницю, 16 вересня, АТ “Магістральні газопроводи України” припинило повноваження генерального директора ОГТСУ Сергія Макогона. Він очолював установу з травня 2019 року, у період відокремлення компанії від НАК “Нафтогаз України”. Колишній голова “Оператора ГТС” в своїй заяві щиро здивувався усуненню з посади та висловив нерозуміння, чому було прийнято таке рішення.