Червоний промінь

Шмигаль вважає, що вводити надзвичайний стан не на часі

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль поки не бачить необхідності запроваджувати в Україні режим надзвичайного стану для протидії коронавірусу COVID-19. Таку заяву він зробив у ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV. Причиною цього він назвав більш спокійну статистику розповсюдження хвороби в Україні порівняно з європейською.
 
“На цей момент немає потреби у запровадженні надзвичайного стану в Україні. Надзвичайний стан запроваджується тоді, коли дійсно є надзвичайні події. Сьогодні розвиток коронавірусу є доволі помірним на відміну від багатьох країн Європи”, — сказав він, натомість зазначивши, що в усіх областях, де лабораторно підтверджують перший випадок захворювання на коронавірус, запроваджують режим надзвичайної ситуації.
 
“І поки що цих заходів достатньо для того, щоб ефективно управляти в тих регіонах, де захворювання з’явилось, і ситуацію в країні в цілому. Щодо запровадження надзвичайного стану… цього тижня, так не виглядає, що є потреба вводити надзвичайний стан в Україні”, – наголосив Шмигаль.
 
Як відомо, на сьогодні режим надзвичайної ситуації запроваджений у місті Києві, Київській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Житомирській, Донецькій, Тернопільській та Черкаській областях. Запорізька область та місто продовжують функціонувати в штатному режимі. Наразі тут 19 підозр на COVID-19.