Червоний промінь

Очільник Національного банку пішов з посади

Голова Нацбанку України Кирило Шевченко подав на розгляд Президенту України заяву про відставку. Про це повідомляє пресслужба регулятора в соцмережі Facebook. В своєму проханні діючий очільник НБУ пояснює таке рішення особистими обставинами. 

Зокрема, Шевченка турбує стан його здоров’я, який “він не може надалі ігнорувати”. “Прийняв для себе складне рішення. Я залишаю посаду голови Національного банку України. Я звернувся до Президента України з проханням прийняти мою відставку”, – йдеться у заяві.

Кирило Шевченко очолив НБУ у липні 2020 року. Банкір зауважує, що на роботу в НБУ він прийшов передусім як антикризовий менеджер. За його словами, сьогодні Нацбанк “сильніший, ніж будь-коли, у здатності зустрічати виклики та долати кризи, гідно проходить перевірку війною”. Шевченко такой впевнений, що регулятор здатний бути основою поствоєнного відновлення економіки і спрямовувати на це весь фінансовий сектор. Тим, хто прийде після нього, він передає сильну, капіталізовану та стійку банківську систему. “Вірю в те, що такою вона залишиться й надалі”, – каже він.

До ухвалення рішень про звільнення та призначення на посаду голови Нацбанку, правління установи продовжить виконувати свої функції та здійснювати управління діяльністюв нинішньому складі.