Червоний промінь

Наймасштабніша за 4 роки. Українські сайти “накрила” потужна кібератака

У ніч на п’ятницю, 14 січня, відбулася глобальна хакерська атака на сайти українського Уряду – наймасштабніша за останні 4 роки. Зламано сайти Міністерства закордонних справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Кабінету Міністрів.

На стартовій сторінці МЗС з’явилося оголошення, написане трьома мовами: українською, російською та польською.

“Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення та майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся та за історичні землі”, – йшлося в тексті. На даний момент доступ до сайтів відновлено.

Розслідуванням інциденту займається кіберполіція та корпорація Microsoft. Центр аналізу загроз американській корпорації компанії виявив ознаки інтерполяції руйнівного шкідливого програмного забезпечення в системи багатьох організацій в Україні, йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

Жертвами цього програмного забезпечення стали урядові відомства, які забезпечують критично важливі функції виконавчої влади.