Червоний промінь

Міністри інфраструктури, культури та інформаційної політики відвідали Запоріжжя

Перебуваючи з робочою поїздкою у Запорізькому регіоні Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко завітав до обласної універсальної наукової бібліотеки, обласного краєзнавчого музею та музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара, де ознайомився із досягненнями та проблемами закладів. Про це розповів Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

Разом з Міністром культурні об’єкти відвідали заступниця голови Запорізької обласної державної адміністрації Злата Некрасова та директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко.

Першою зупинкою стала обласна універсальна наукова бібліотека. Заклад працює з 1905 року. Сьогодні бібліотечний фонд нараховує 1,5 млн документів. Тут зберігаються сотні цінних рідкісних видань, унікальна колекція мініатюр – до 200 тисяч екземплярів. За словами співробітників закладу, карантинні обмеження ще більше стимулювали цифрову трансформацію бібліотеки і відтепер громадяни можуть отримати більшість послуг онлайн. Як розповіла директор бібліотеки Ольга Волкова, заклад співпрацює з багатьма організаціями, виграє гранти та реалізує на своїх майданчиках, у співпраці з неурядовими організаціями, численні інформаційно-просвітницькі і культурні проєкти, десятки соціальних ініціатив. 

“Приємно бачити справді потужну бібліотеку. Я вражений такою кількістю соціальних проєктів, заходів та ініціатив, які реалізує колектив закладу. Впевненний, що втіливши в життя всі свої плани з реконструкції та модернізації, цей просвітницький центр зможе скласти конкуренцію провідним бібліотекам України”, – поділився Олександр Ткаченко своїми враженнями. 

Також посадовці завітали до музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара, де поспілкувалися з його творчим колективом. В закладі працюють 5 народних артистів, 8 заслужених артистів, 2 заслужених працівників культури України. Кожного року театр показує близько 400 культурно-мистецьких програм. І сьогодні його колектив презентував гостям декілька уривків із вистав свого репертуару та репетицію однієї зі сцен майбутнього театрального шедевру. 

На згадку про себе Міністр культури та інформаційної політики України залишив у книзі пам’яті театру свої побажання колективу: “Натхнення, радості та нових вистав і вдячних глядачів”.

Свою подорож Запоріжжям Олександр Ткаченко завершив відвіданням обласного краєзнавчого музею – центру краєзнавчої, туристичної та пам’яткоохоронної роботи в Запорізькій області. У музеї зберігається понад 112 тис предметів державної частини Музейного фонду України. Тут створені та діють 20 експозиційних і 3 виставкові зали. Протягом 20 років закладом видається науково-теоретичний щорічник «Музейний вісник», який багато років залишався єдиним фаховим виданням з музейної справи в державі. Музей бере участь у міжнародних, всеукраїнських та міжрегіональних музейних та туристичних конференціях, виставках і фестивалях.

“Я бачив багато подібних закладів в різних регіонах України і Запорізький обласний краєзнавчий музей значно відрізняється в кращий бік. Це живий науково-просвітницький центр з непересічним персоналом і цікавими та часом  унікальними експозиціями. Тому разом з обласною владою ми шукатимемо можливості для його підтримки та розвитку”, – підкреслив Олександр Ткаченко.

22 квітня Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та голова облдержадміністрації Олександр Старух ознайомились з ходом будівництва мостових переходів через річку Дніпро. На вантовому мосту фінішує монтаж тимчасових опор, і вже незабаром будівельники перейдуть до зведення  прогонової будови основної конструкції.

Після того, як прогонову будову зберуть і зварять в одну секцію, тимчасові опори демонтують і звільнять русло Дніпра для навігації.

«Запорізькі мости – один із головних об’єктів програми Президента України «Велике будівництво». Завдяки підтримці глави держави минулого року ми зрушили з мертвої точки та впевнено ідемо вперед. Підрядники пообіцяли нам до ювілею незалежності відкрити вантовий міст та раз і назавжди вирішити транспортну проблему Запоріжжя», – наголосив Владислав Криклій.

Запорізький міст – це цілий комплекс складних інженерних споруд. Загальна протяжність автомагістралі становить 9 км. Це шість розв’язок, які включають 27 споруд, а також 2 позакласові мости. Передусім це два проїзди балкового мосту (рух першим відкрито у грудні торік) та два проїзди вантового мосту.

Завершення робіт на верховій частині вантового мосту дозволить відкрити рух транспорту від Хортицького району через острів до Прибережної автомагістралі.

Нові мости – це потужний імпульс для розвитку Національного заповідника «Хортиця». До наших туристичних об’єктів буде набагато легше дістатися. Ми очікуємо тисячі нових гостей із Дніпра, Харкова, Кривого Рогу. Прагнемо зробити острів цікавим та комфортним, відновити роботу музею історії Запорозького козацтва, зробити нові локації для відпочинку на пагорбі та Козацькому колі, впорядкувати навколишні зелені зони, – розповів голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Аби вчасно збудувати запорізький міст, у режимі 24/7 працюють близько 500 мостобудівників.