Червоний промінь

Кількість нардепів можуть скоротити: комітет Ради рекомендував прийняти законопроєкт

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував парламенту ухвалити в цілому законопроєкт № 1017 про зменшення конституційного складу ВРУ з 450 до 300 народних депутатів. За відповідне рішення на засіданні комітету, трансляція якого відбувалася в YouTube, проголосували 17 із 22 народних депутатів – членів комітету. Для ухвалення законопроєкту Верховною Радою в цілому потрібна конституційна більшість – 300 голосів, повідомляє рух “ЧЕСНО”.

Як відомо, восени 2020 року в опитуванні “5 питань від президента” Володимир Зеленський запитав українців, як вони ставляться до ідеї скорочення кількості нардепів до 300 осіб. Активісти наголошують, що цим він вийшов за межі закріплених законом повноважень глави держави.

Під час проведення цього так званого опитування були виявлені численні порушення: респонденти могли відповідати на запитання необмежену кількість разів, а особи, котрі проводили опитування, в деяких випадках перебували всередині приміщень для голосування.

Офіс президента так і не відповів журналісту рух “Чесно” на інформаційний запит щодо правових підстав для проведення такого опитування та переадресував запит до партії “Слуга народу”.

У “Слузі народу” згодом заявили, що за зменшення складу Верховної Ради висловилися майже 90% опитаних. Іще до проведення опитування влада заявляла, що за його результатами до парламенту внесуть відповідні законопроєкти.