Червоний промінь

Кабмін більше не регулює ціни на газ

Кабінет Міністрів України прийняв рішення не продовжувати покладання спеціальних зобов’язань (ПСО) на підприємства теплокомуненерго. Починаючи з 20 травня, “Нафтогаз” більше не зобов’язаний продавати газ для цих підприємств за фіксованою ціною. Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив під час засідання Уряду в середу, 19 травня.

“Це ще один важливий крок до створення повноцінного ринку газу. Це крок, який нарешті дозволить місцевій владі взяти відповідальність перед людьми за тарифи на тепло і гарячу воду.
Неефективність менеджерів комунальних підприємств більше не буде покриватися фіксованою ціною на газ. Тепер всі теплокомуненерго, більшість з яких належить місцевій владі, будуть укладати контракти з газопостачальними компаніями самостійно”, – пояснив Шмигаль.

Крім того, глава Уряду повідомив, що дав доручення Мінрегіону і Міненергетики протягом трьох тижнів виконати всі положення меморандуму між Урядом і главами міст України.

“Міністерства повинні надати пропозиції щодо законопроєкту про погашення заборгованості по різниці в тарифах перед теплокомуненерго”, – повідомив прем’єр-міністр.