Червоний промінь

День космонавтики: Зеленський розповів про “космічне майбутнє” країни

12 квітня в країнах пострадянського простору відзначають День космонавтики. З цього приводу Президент Володимир Зеленський в Telegam розповів про перспективи космічної галузі України.

“Зараз Україна входить у “клуб космічних держав” і займає гідне місце серед 13 учасників. Незважаючи на всі виклики, наші конструктори продовжують проектування і запуск супутників, пілотованих кораблів, орбітальних станцій”, – заявив Зеленський.

За його словами, завдання держави в космічній галузі складається з двох пунктів: зберегти все, що зроблено старшими поколіннями, і докладати всіх зусиль для нових успіхів.

“В умовах військової агресії цей напрям необхідно вважати ключовим елементом національної безпеки і оборони. Це ще один стимул відновити лідерство і статус провідної аерокосмічної держави”, – додав Зеленський.

Президент зазначив, що створення Державної космічної програми дасть розуміння, що і як влада робитиме, аби досягти масштабної мети щодо затвердження галузі. Зеленський також наголосив на необхідності в повному обсязі відновити фінансування стратегічно важливих проектів, зокрема космічної системи Січ-2-1. Кабмін прийняв постанову, яка дозволить виділяти більше грошей.

“На порядку денному – оптимізація галузі, розвиток державно-приватного партнерства, міжнародна кооперація. Далі – досягнення Україною асоційованого членства в Європейському космічному агентстві”, – підсумував Зеленський.