Обстріл російськими військами державного підприємства “Артемсіль” призвів до припинення його роботи. Через це звідти навіть не змогли вивезти запаси вже виробленої солі, характер ушкоджень унеможливив і її видобуток. Ситуація з сіллю в Україні сильно залежить саме від “Артемсолі”: це один з найбільших виробників в Європі, лише за минулий рік підприємство продало за кордон майже 750 тис. тонн солі із загалом вироблених майже 2 млн. Все це вдарило по побутовому споживачеві, котрий одразу пішов до магазинів скуповувати товар. Тож торгівельні мережі наразі сподіваються на імпортну продукцію, пише BBC.
Наприклад, компанія Fozzy Group, до якої входить мережа “Сільпо”, ще у квітні компанія почала переговори із “одним з найстаріших підприємств у Європі – Дрогобицькою солеварнею у Львівській області. У травні знайшли нових постачальників у Польщі, Румунії та Туреччині. На імпорт солі розраховує і переважна більшість інших компаній, такі як “АТБ-Маркет”, “Епіцентр К” тощо. Очікується, що ціна буде вищою, адже дасться взнаки і дефіцит, і дорожча та складніша доставка. Але статистика свідчить, що іншого виходу поки що немає: за чотири місяці цього року імпорт солі в Україну зріс до 57 тис. тонн проти 40,4 тис. тонн за чотири місяці минулого року. Експерти припускають, що імпортних поставок має вистачити на період літньої консервації.
Варто зазначити, що перші партії польської солі вже надійшли в Україну, її можна побачити у супермаркетах. Румунська і турецька мають надійти у червні. Тому українцям радять не скуповувати сіль десятками пачок, як це відбувається зараз. Через це на сіль лише росте ціна. Клієнтський попит буде задоволено вже незабаром за рахунок іноземної продукції, кажуть в РНБО. До того ж, у великих мережевих супермаркетах ще залишається запас солі у декілька тисяч тонн. Але наскільки цього вистачить, незрозуміло.