Червоний промінь

16 іноземних суден прибули до портів за українським зерном

Гирлом Бистре для завантаження українського зерна в вітчизняні порти пройшли 16 суден. В дельті Дунаю зчинилися затори, проте за таких темпів вони зникнуть протягом тижня. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства інфраструктури.

Ще понад 90 суден наразі чекають на рейді каналу Суліна своєї черги аби зайти саме в українські порти. Всього на рейді румунського каналу Суліна знаходиться 135 суден. 

Як розповів заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, наразі пропускна здатність та організація роботи на Суліні дають можливість приймати лише 4 судна при необхідності щонайменше 8 суден на добу. Проте уряд веде переговори з румунськими колегами та представниками Єврокомісії стосовно збільшення кількості проходжень через Сулінський канал. 

“За цих умов та наявності шляху через гирло Бистре ми очікуємо що протягом тижня скупчення суден на рейді буде ліквідоване, і ми зможемо наростити щомісячний експорт зернових на 500 тис тонн”, – заявив Васьков.

Крім того, за зверненням МІУ Військово-Морські Сили ЗС України долучились до організації забезпечення перевезень цивільними суднами.