Червоний промінь

Український народ номіновано на премію Сахарова

Мужній, міцний та єдиний український народ номінували на премію імені Сахарова. Це престижна відзнака Європейського парламенту. Її щорічно вручають людям, які зробили великий внесок у боротьбу за свободу думок та права людини. Представником народу на премії виступає мер окупованого Мелітополя Іван Федоров, передає “Індустріалка”.

Нещодавно Європарламент оголосив фіналістів премії Сахарова-2022. Їх обрали на засіданні комітетів у закордонних справах і розвитку. Цьогоріч фіналістами премії стали “хоробрий народ України в особі свого Президента, обраних лідерів та громадянського суспільства”, співзасновник Wikileaks Джуліан Ассанж та Комісія зі встановлення істини в Колумбії.

Український народ, який вже понад пів року бореться з агресором та будь-що продовжує жити далі, надзвичайно вразив європейців. Зокрема, номінація виділяє українського лідера Володимира Зеленського – за його хоробрість, витривалість і відданість своєму народу. У ній також згадується роль ДСНС, засновниці евакуаційного медичного підрозділу “Ангели Тайри” Юлії Паєвської, адвоката з прав людини Олександри Матвійчук та мера Мелітополя Івана Федорова. Власника відзнаки оголосять у середу, 19 жовтня. Вручення відбудеться в рамках пленарного засідання у Страсбурзі 14 грудня.

Минулого року премію Сахарова присудили російському опозиціонеру Олексію Навальному, який відбував строк в колонії. А 25 жовтня 2018 року її отримав український режисер Олег Сенцов, який на той час теж сидів у російській в’язниці.