Червоний промінь

Україна подає заявку на вступ у НАТО

Україна сьогодні подає заявку на членство в Північноантлантичному альянсі у пришвидшеному порядку. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні. Де-факто український народ вже пройшов свій шлях до НАТО, тепер це необхідно де-юре, заявив голова держави. За його словами, таким чином Україна робить свій визначальний крок.

Держава вже довела сумісність із стандартами Альянсу, які виявились реальними як на полі бою, так і в усіх інших аспектах взаємодії. “Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Юридичний вступ до НАТО – це фактичне фіксування того, чого ми вже досягли на практиці”, – зазначив Зеленський.

Він також провів аналогію з Фінляндією та Швецією, які розпочали приєднання до Альянсу без Плану дій щодо членства, тож вважає, що це справедливо і для України.

При цьому Зеленський додав: народ розуміє, що рішення про членство потребує консенсусу всіх членів Альянсу, якого ще треба досягти. “І тому, поки це відбуватиметься, ми пропонуємо реалізувати наші пропозиції щодо гарантій безпеки для України і всієї Європи згідно з Київським безпековим договором (Kyiv Security Compact), що розроблений і представлений нашим партнерам. Безпека не має альтернатив. Але потрібна рішучість, щоб її гарантувати”, – зазначив президент.