Червоний промінь

Сьогодні – восьма річниця загибелі “Боїнгу” MH17

17 липня виповнюється рівно вісім років з моменту катастрофи літака МН17 в небі над Донеччиною. Цього дня в 2014 році російський військовий літак збив український літак СУ-25, а за кілька годин у Донецькій області було збито пасажирський літак, який ішов у напрямку Куала Лумпура. На рейсі MH17 загинули 298 людей.

Розгляд справи в Окружному суді Гааги триває з березня 2020 року. Вирок у справі проти трьох росіян та одного українця, які залишаються на волі, очікується пізніше цього року. Жоден з підсудних не з’явився в голландському суді. 

10 червня у Нідерландах завершилося останнє судове засідання щодо загибелі рейсу “Малайзійських авіаліній”, збитого у небі над Донбасом у липні 2014 року. Розгляд справи в Окружному суді Гааги триває з березня 2020 року. Вирок у справі проти трьох росіян та одного українця, які залишаються на волі, очікується пізніше цього року. Жоден з підсудних не з’явився в голландському суді. Паралельно з цими слуханнями Австралія разом із Нідерландами розпочали справу в Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO).

23 червня 2022 року Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) резолюцією визнала, що малайзійський Boeing 777 рейсу MH17 у 2014 році був збитий російською ракетою. 

Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія й далі несе горе, але всі злочинці будуть покарані. Свою впевненість у цьому він висловив у соцмережі Twitter. “У день восьмих роковин катастрофи літака рейсу МН17 наші думки з рідними та близькими всіх невинно вбитих Росією. Нині РФ продовжує сіяти горе та смерть на українській землі. Але ніщо не залишиться непокараним! Кожен злочинець буде притягнутий до відповідальності!”, – підкреслив Зеленський в дописі.