Червоний промінь

РФ раптово повернулася до зернової ініціативи – отримала “гарантії від України”

Менш ніж за тиждень РФ повернулася до участі в зерновій угоді. Завдяки сприянню ООН та Туреччини вимоги Росії були задоволені. Вивіз зерна гуманітарним коридором з портів України відновився сьогодні, 2 листопада, о 12:00 за київським часом. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. В міноборони країни-агресора запевнили, що “отримали письмові гарантії безпеки від України”, пише “Дрон медіа”.

Як повідомили в відомстві, Росія вважає, що ці гарантії на даний момент видаються достатніми, тому реалізація угоди відновлюється. Президент РФ Володимир Путін дав відповідні доручення Уряду. “Ми отрималл письмові гарантії від України про невикористання зернового коридору для ведення бойових дій проти РФ. Україна також офіційно запевнила, що морський гумкоридор буде використовуватися тільки відповідно до положень Чорноморської ініціативи”, – підсумував російський президент.

Та незважаючи на це, Москва вже знайшла, як шантажувати світ найближчим часом. “Зернова угода” формально діє до 19 листопада. І рішення про її продовження будуть приймати після 18 листопада, незалежно від відновлення Росією участі в ній. Заступника глави МЗС РФ Андрій Руденко сказав, що Москва “не повертається в угоду, адже не виходила з неї, а лише відновила свою участь”. “Що стосується вирішення питання про продовження, то це окрема тема, по якій буде прийматися рішення з урахуванням всіх супутніх фактів. Головне з них – щоб та угода, яка була укладена з ООН, Україною і Туреччиною, реалізовувалася в повному обсязі, її українська і російська частина. На жаль, ми тут бачимо велику диспропорцію. Російська частина реалізується з рук геть погано. Ми це будемо враховувати”, – заявив дипломат.

Після вибухів у Севастополі 29 жовтня Росія призупинила свою участь у “зерновій угоді”. Міноборони РФ тоді звинуватило Україну в “атаці на Чорноморський флот” за підтримки Великої Британії. Прозвучала навіть заява, що “дрони були запущені з зерновоза, який слідував маршрутом угоди”. При цьому “зерновий коридор” продовжував працювати, хоч і не без проблем.