Червоний промінь

Президент зустрівся з Гутеррешем та Ердоганом у Львові

Президент Володимир Зеленський провів дві робочі зустрічі у Львові – з генсеком ООН Антоніу Гутеррешем та президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Обговорювалася реалізація “зернової” ініціативи, загроза Запорізькій АЕС та співробітництво у сфері оборони. Про це у четвер, 18 серпня, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Під час зустрічі з Гутеррешем обговорили питання незаконної та примусової депортації українців, звільнення з полону українських військовослужбовців і медиків. Окрім цього, домовилися про продовження координації в реалізації зернової ініціативи. Окрему увагу приділили темі ядерного шантажу Росії на Запорізькій АЕС. “Цей свідомий терор з боку агресора може мати глобальні катастрофічні наслідки. Тому ООН повинна забезпечити безпеку цього стратегічного об’єкта, його демілітаризацію та повне звільнення від російських військ”, – наголосив Зеленський.

У розмові з турецьким лідером Зеленський зазначив, що візит Ердогана є “вагомим меседжем” і подякував йому за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Зеленський та його іноземний колега говорили про весь комплекс двосторонніх відносин та дійшли згоди, що подальше розширення співробітництва між державами посилить обидві сторони, а експорт зерна буде збільшено. Також розглянули питання масштабного розкрадання Росією зерна на тимчасово окупованій території України. Зокрема, було зазначено, що окупанти привласнили майже 0,5 млн тонн зерна. Лідери погодилися, що будь-яка торгівля краденим є неприпустимою. Щодо ситуації на ЗАЕС глава Української держави заявив, що, “місією та обов’язком кожної країни має бути жорстка та послідовна реакція на будь-які прояви ядерного шантажу з метою його зупинення”.