Червоний промінь

Парламент схвалив “митний безвіз” з ЄС та новий Митний тариф

Верховна Рада на своєму черговому засіданні підтримала в цілому закон, який запроваджує необхідні зміни для укладання “митного безвізу” з Євросоюзом. Про це повідомив перший заступник голови комітету Ради з питань податкової політики Ярослав Железняк. Також було схвалено законопроєкт про новий Митний тариф, який відповідатиме вимогам Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів.

Так, законом № 7420 передбачається приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS). Раніше повідомлялося, що в уряді очікують міжнародного застосування Конвенції наприкінці цього року. При цьому сам “митний безвіз” планується підписати протягом літа.

“Митний безвіз” дозволить українському бізнесу користуватися такими спрощеннями:

  • одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (з країнами ЄС і ще з Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією).
  • авторизовані підприємства зможуть відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали;
  • українські фінансові гарантії діятимуть ще у 35 країнах світу.

Головна мета закону про Митний тариф – перейти з класифікатора товарів 2017 року на класифікатор 2022 року, який вже використовують наші основні торговельні партнери.

Зміни стосуються: 

  • об’єднання по окремих позиціях декількох кодів в один задля уникнення ручного маніпулювання ними у разі відмінних ставок мита;
  • деталізація одного коду у декілька, де це має суттєве значення для більш точної класифікації товару;
  • виключення з Митного тарифу товарів, що вже не використовуються у міжнародній торгівлі;
  • доповнення Митного тарифу новими видами товарів, що почали вироблятися після 2017 року;
  • усунення розбіжностей з нашими партнерами у товарних кодах під час митного оформлення, забезпечення гармонізації митної статистики.

Гетманцев додав, що  ставки ввізного мита на товари не змінюються.

Законопроєкт має пройти голосування ВРУ, а його оперативне прийняття важливо у світлі початку роботи з 1 жовтня “митного безвізу” з ЄС.