Червоний промінь

Одразу три країни визнали Голодомор геноцидом українського народу

Страшні випробування минулого, які пройшла українська нація, цими днями отримали ще більше світове визнання. 23 листопада депутати та сенатори Румунії проголосували на спільному засіданні за Декларацію тамтешнього парламенту про засудження навмисного голоду (Голодомору), якого зазнав український народ внаслідок радянської окупації у 1932-1933 роках, пише ТСН.

248 румунських парламентарів підтримали документ, що рішуче засуджує дії, спрямовані проти нашого народу. Окрім цього, чиновники висловили солідарність з українцями в війні з РФ. “Путін та еліта Кремля фактично відновили сталінський план знищення української нації. Це має викликати не лише опір, а й солідарність людства”, – заявив депутат від Національної ліберальної партії Александр Мурар перед голосуванням. Саме з цими словами було ухвалено відповідну декларацію.

Румунія стала не єдиною, хто вирішив визнати Голодомор геноцидом. На засіданні 24 листопада парламент Молдови також прийняв відповідне рішення. За документ проголосували 54 депутати, жодного голосу проти не було. “Парламент Республіки Молдова в дусі солідарності з українським народом і в ім’я справедливості заявляє, що більшовицький тоталітарний режим колишнього СРСР у результаті застосування політики Голодомору несе відповідальність за акт навмисного геноциду проти українського народу”, – йдеться в декларації. Молдовські парламентарії, користуючись нагодою, звернулися до всіх урядів світу та міжнародних установ із закликом проявити повну солідарність з Україною і дати правильну оцінку злочинним діям, вчиненим у 1932-1933 роки.

Разом із Молдовою таку ж заяву ухвалила Верхня палата парламенту Ірландії. “Воістину історичне рішення Шенад Ерен (парламент) про визнання Голодомору 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу. Ірландія належить до числа наших найближчих друзів, які не бояться називати речі своїми іменами”, – повідомили в посольстві України в Ірландії у соцмережі Twitter.

До трьох країн приєдналася й опозиція Білорусі. Об’єднаний перехідний кабінет (ОПК) під керівництвом лідера опозиційних сил Світлани Тихановської теж прийняв резолюцію про визнання Голодомору геноцидом нашого народу. Автори документа підкреслили, що голодом морили й самих білорусів. В ОПК нагадали, що жертвами масового голоду на початку 1930-х років стали жителі України, Казахстану, Поволжя, Чорнозем’я, Західного Сибіру, ​​Північного Кавказу та інших регіонів. В Білорусі було вбито, розкуркулено та депортовано понад 250 тис. селян. Значна частина білорусів була змушена переселитися в інші регіони, зокрема й в Україну та Північний Кавказ, які стали епіцентрами голоду 1932-1933 рр. “Визнаючи події Голодомору актом геноциду українського народу, ми також віддаємо шану багатьом білорусам, які стали жертвами цього злочину на території радянської України та Криму”, – йдеться у резолюції.