Червоний промінь

На 90-річчя Голодомору Україна запустила “зернову” акцію для бідних країн

Україна, на відміну від агресора, не хоче повторення страшних подій 1932-1933 рр. Символічний крок українська влада зробила на 90-ті роковини початку Голодомору. Держава запускає важливу ініціативу Grain from Ukraine (Зерно з України), в рамках якої до середини наступного року близько 60 суден з українським зерном планується направити до найбідніших країн Африки. Про це виданню Guardian сказав Президент Володимир Зеленський, передає “Укрінформ”.

Він зазначив, що Україна ніколи не забуде свою роль відповідального громадянина світу, особливо як нація, яка пережила голод. Це і є причиною, чому таку ініціативу запускають навіть тоді, коли країна бореться з нестачею продовольства, спустошеними сільськогосподарськими угіддями та повсюдним відключенням світла. В рамках ініціативи планується направити судна зі збіжжям до “гуманітарних гарячих точок, таких як Судан, Ємен і Сомалі”.

На виконання відповідного Указу Президента Уряд вже погодив спрямування 125 тис. т зерна до згаданих країн, а також до Кенії та Нігерії. “Африка відчайдушно потребує продовольства, і наша країна готова підтримати незахищених людей у ​​скрутну годину”, – запевнив Зеленський.