Червоний промінь

Місія МВФ починає роботу в Україні – допомагатимуть з бюджетом-2023

Місія Міжнародного валютного фонду починає роботу в Україні наступного тижня. Про це йдеться у повідомленні НБУ з посиланням на голову Андрія Пишного, передають “Українські Новини”. За його словами, з Фондом ведуть переговори щодо параметрів держбюджету-2023. Користуючись нагодою, очільник регулятора подякував МВФ за надану фінансову підтримку.

Так, Пишний сподівається на досягнення домовленостей щодо макроекономічних показників, регулювання державного кошторису на 2023 рік та джерел покриття його дефіциту. Це стане початком роботи над новою програмою з Фондом, наголосив він.

30 вересня 2022 року Рада виконавчих директорів МВФ затвердила розширення інструментів антикризового фінансування Rapid Financing Instrument (RFI) для країн, які потерпають від суттєвого дефіциту платіжного балансу, викликаного глобальною продовольчою кризою. Це дало змогу Україні отримати додатковий транш у межах цього інструменту. У вересні Фонд додатково виділив Україні 1,4 млрд дол. Країна розраховує на отримання фінансування за новою спеціальною програмою у листопаді-грудні.

Україна матиме змогу звернутися й за новим траншем у межах інструменту RFI. Він надасть можливість швидкого доступу до фінансової допомоги тим країнам, у яких виникли термінові потреби для збалансування платіжного балансу, зокрема внаслідок воєнних конфліктів.