Червоний промінь

Європа подвоїть експорт української електроенергії вже цього тижня

Європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E планує цього тижня вдвічі збільшити експорт української електроенергії, розповіли в Міністерстві енергетики України. Про відповідні домовленості йшлося під час зустрічі міністра енергетики Германа Галущенка з головою правління ENTSO-E Іоакімом Ванзетта та генеральним секретарем мережі Сонею Твохіг.

“З огляду на вчорашнє рішення ЄС скоротити на 15% споживання російського газу, Україна може допомогти Європі компенсувати відповідні обсяги за рахунок збільшення експорту української електроенергії. Це підтримують всі, без виключення, держави члени ЄС, що неодноразово вчора будо підкреслено під час зустрічі міністрів. Керівництво ENTSO-E зазначило, що експорт планується збільшити вже найближчим часом. Уже цього тижня його обсяг стане вдвічі більшим, далі зростання продовжиться”, – йдеться в повідомленні.

В ENTSO-E наголошують, що зростання обсягів експорту має відбуватися поступово, зважаючи на технічні протоколи забезпечення стабільності роботи енергосистеми. Українська сторона натомість переконана, що в умовах війни, яку РФ веде не тільки проти України, а і всієї Європи, такі рішення мають ухвалюватися якомога швидше.