Червоний промінь

Європа почала отримувати електроенергію з України

У четвер, 30 червня, наша країна почала експорт електроенергії до Румунії, що є початком комерційного обміну електроенергією між Україною і ЄС, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Експорт української електроенергії в Європу розпочався всього через три місяці після отримання енергетичного безвізу.

Очільник Уряду розповів, що експорт у напрямку Румунії пішов з першої години ночі. Початковий обсяг складає 100 МВт. Потенціал експорту української електроенергії в Європу складає до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати більше 70 млрд грн на рік. До того ж, після перемоги України у війні це дозволить суттєво збільшити інвестиції в галузь та модернізувати її до найкращих європейських стандартів. Енергетика стане одним із драйверів відновлення нашої економіки, як уже стала драйвером нашої інтеграції в ЄС.

“Енергетичний безвіз із ЄС, який запрацював у березні цього року, дає свій дуже осяжний та практичний результат. Лише за перший день державне підприємство “Укренерго” заробило 10 млн грн на продажі доступу до міждержавного перетину”, – заявив Шмигаль.

Очікується, що потужність торгівлі після початкового етапу поступово збільшуватимуть на основі міркувань стабільності та безпеки енергосистеми. Продаж електроенергії на інших з’єднаннях (Україна-Словаччина, Україна-Угорщина та Молдова-Румунія) почнеться пізніше.