Червоний промінь

Грецький суд звільнив ветерана АТО Олександра Радкевича

Апеляційний суд в Афінах звільнив з-під варти українця Олександра Радкевича, затриманого в Греції у вересні за запитом Литви. Про успішне завершення справи розповів почесний консул України в Греції і адвокат, який займається справою Радкевича, Дімітріос Дімітріадіс.

Суд ухвалив рішення про повернення в Україну Олександра Радкевича. Дімітріадіс уточнив, що українця буде звільнено протягом найближчого часу.

У вересні 2021 року Радкевич вирушив на відпочинок до Греції, де під час перетину кордону був затриманий як фігурант “справи 13 січня” про штурм Вільнюської телевежі. Чоловіка затримали на вимогу Литви. Йдеться про сутички 1991 року у Вільнюсі, коли вище радянське керівництво військовими методами намагалося повернути Литву до складу СРСР. У сутичках загинули 14 литовців. Литовський суд присудив йому 4 роки позбавлення волі. “Обвинувачений Олександр Радкевич брав участь у військовій атаці біля Будинку друку, забезпечив повітряно-десантним підрозділам можливість пробратися до будівлі, небезпечно маневруючи на території будівлі, лякав людей”, – йдеться у вироку, оголошеному в 2019 році.