Червоний промінь

Генсек ООН Антоніу Гутерреш прилетів до Львова – програма візиту

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш у середу, 17 серпня, прибув до Львова. Відповідний допис від його пресслужби з’явився в соцмережі Twitter. У ході візиту в Україну він зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським та президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Раніше турецький керманич також підтвердив свій візит до нашої країни завтра, 18 серпня.

У Львові в четвер з ініціативи Зеленського відбудуться його переговори з Гутеррешем та Ердоганом, основною темою яких буде ситуація на Запорізькій АЕС. Відомо, що ООН підтримує візит місії МАГАТЕ на станцію, а міністр іноземних справ Дмитро Кулеба заявив, що міжнародні фахівці будуть допущені на ЗАЕС лише через підконтрольну Україні територію. Окрім цього, голова ООН відвідає Одесу, аби перевірити, як триває морський експорт українського зерна. Після цього Гутерреш відправиться з візитом до Туреччини, де проінспектує, як працює координаційний центр з експорту агропродукції.

Що стосується візиту президента Туреччини, в адміністрації Ердогана наголосили, що він хоче обговорити з Зеленським усі аспекти відносин між країнами. Під час тристороннього саміту з лідером ООН планується обговорення війни, яку Росія розв’язала проти України. Обговорять кроки, які можна зробити для припинення війни дипломатичним шляхом, а також шляхи посилення діяльності створеного механізму експорту українського зерна на світові ринки.