Червоний промінь

Гаазький суд оголосив дату вироку тим, хто збив MH17

У Нідерландах відбулося останнє засідання суду у справі малазійського боїнга MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines, який був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року. Остаточний вирок у справі щодо збиття пасажирського літака у небі над окупованою Донеччиною у 2014 році буде винесений 17 листопада 2022. Про це повідомило державне інформаційне агентство Ukraine Now.

Відповідне рішення суд ухвалив під час технічного засідання, що відбулось сьогодні, 22 вересня. Воно було формальним і тривало менш як п’ять хвилин. У залі були присутні родичі загиблих, їхні адвокати та захист одного з чотирьох обвинувачених – підполковника Головного управління розвідки Генштабу РФ Олега Пулатова. Головуючий суддя Гендрій Стейнгаюс оголосив, що рішення у справі про збитий боїнг оголосять 17 листопада о 13:30 за місцевим часом.

Вирок стосуватиметься всіх чотирьох обвинувачених, яких встановила об’єднана слідча група. Ними є: Сергій Дубинський (позивний “Хмурий”), Ігор Гіркін (позивний “Стрєлков”), Олег Пулатов (позивний “Гюрза”) та Леонід Харченко (позивний “Крот”). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі передали до суду Гааги.


Літак MH17 виконував регулярний рейс з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). Під час його падіння загинуло 298 людей. Слідство дійшло висновку, що повітряне судно збили з російського ПЗРК “Бук”. Авіатрагедія стала найбільшою в історії України.