Червоний промінь

До України прибуло перше судно з американським вугіллям

В Україну 20 листопада прибуло перше із семи законтрактованих ДТЕК суден із вугіллям із США та Колумбії. Про це повідомляється на сайті ДПЕК, яка належить бізнесменові Рінату Ахметову.

Судно класу «Панамакс», призначене для потреб державних ТЕС ПАТ «Центренерго», причалило до порту «Південний». Обсяг першого постачання становив 60,5 тис. тонн. Як зазначається, ДТЕК домовився з міжнародними постачальниками щодо імпорту в Україну 7 суднових партій із вугіллям. З них 5 поставок з вугіллям із США та 2 поставки – з Колумбії.

Обсяг кожної суднової партії становить від 40 до 75 тис. т. Сумарний обсяг договірних поставок, передбачених для покриття потреб українських ТЕС, становить майже 470 тис. т.

“Всі суднові партії прибудуть до України протягом листопада 2021 – січня 2022 року. Наступна партія очікується наприкінці листопада, 4 – у грудні та 1 – у січні. Усі вони призначені для потреб ТЕС ДПЕК Енерго”, – йдеться у повідомленні.

Окрім суднових поставок, компанія імпортує з Польщі, Казахстану. Таким чином, на сьогоднішній день загальний обсяг вже законтрактованого газового вугілля з Польщі, США та Казахстану становить близько 0,9 млн т.

Імпорт вугілля є тимчасовим заходом для покриття дефіциту палива, тоді як використання вугілля українського видобутку залишається пріоритетним, зазначає прес-служба ДПЕК.